Dom z wielkim potencjałem – Miramar A

Wąską działkę trudno zagospodarować. Mit. W projektach domów na wąską działkę garaż może być tylko jednostanowiskowy. Kolejny mit. Jeśli są dwie łazienki na piętrze, to tylko w jednej jest okno. I jeszcze następny… Obalamy je wszystkie. I odpowiadamy: Miramar A to projekt absolutnie wyjątkowy!

Wszystkich zalet nie sposób wymienić, ale bazując na doświadczeniu pracowni Słoneczne Domy, która na co dzień styka się z problemami i bolączkami przyszłych inwestorów, skupimy się na tych kluczowych, które rozwieją wszelkie wątpliwości i z pewnością zachęcą do poznania bliżej Miramar A. To projekt domu jednorodzinnego z poddaszem użytkowym i strychem do adaptacji. Ma wąską bryłę – możecie ją zobaczyć na stronie http://www.slonecznedomy.pl/projekty/miramar-a – dzięki czemu świetnie się nadaje na wąskie działki. I jest przy tym bardzo funkcjonalnie rozplanowany, co sprawia, że w komfortowych warunkach może w nim mieszkać wieloosobowa rodzina.

Wąska bryła, szeroki zakres rozwiązań

Niech nikogo nie zmyli rozmiar domu. Jego wnętrze swoją funkcjonalnością i układem zaskoczy każdego, kto ocenia całość po jednym spojrzeniu. Na początku warto wymienić bardzo przestronną strefę dzienną. Jej powierzchnia to aż 44 m kw., na których są kuchnia, jadalnia i salon. W salonie jest kominek, którym można dogrzać cały parter, w kuchni można z powodzeniem zaaranżować dużą wyspę, za to w jadalni z powodzeniem zmieści się sporych rozmiarów stół, przy którym będzie się mogła spotkać cała rodzina. W końcu będzie można urządzić święta i nie martwić się o liczbę krzeseł czy po prostu zaprosić przyjaciół na wieczór przy winie. Walorem, który też każdy doceni, jest bliskość kuchennej wyspy i tarasu. Nie trzeba będzie robić slalomu między pomieszczeniami i nosić naczyń przez cały dom. Śniadanie na tarasie i ekspres do kawy prawie że pod ręką… przepis na idealny początek dnia gotowy.

Jeden garaż, dwa stanowiska

Na parterze zgodnie z projektem jest jeszcze wiatrołap z pojemną szafą, dzięki której będzie można zapanować nad kolekcją kurtek, butów i parasoli. Jest też korytarz, z którego można się dostać do w.c. sprytnie wkomponowane w powierzchnię pod schodami. W tym projekcie na wszystko znajdzie się miejsce. O czym wspomnieliśmy już wcześniej, w projektach domów na wąską działkę garaż jest z reguły jednostanowiskowy. W Miramar A architekci zadbali jednak o miejsce na dwa samochody. Zmienia się nasz tryb życia i często codzienność wymusza posiadanie więcej niż jednego pojazdu. Odpowiedzią na takie potrzeby jest właśnie ten projekt. Za dwustanowiskowym garażem jest jeszcze kotłownia, która jest również doskonałym miejscem na przechowywanie rzadziej używanych sprzętów, jak kosiarka czy rowery, dzięki czemu zyskujemy tak cenną przestrzeń do magazynowania.

Przestrzeń do adaptacji

Również na piętrze nie brakuje przestrzeni dla domowników. Do zagospodarowania są aż cztery przestronne pokoje, a wśród nich główna sypialnia, z której rozciąga się widok na ogród i która ma oddzielną garderobę i łazienkę z oknem. Na piętrze znajduje się też pralnia, dzięki której można uchronić się przed bałaganem w pokojach. Porozrzucane skarpetki i rzucone na łóżka ciuchy przestaną mieć rację bytu. I jest jeszcze jedna łazienka dla wszystkich domowników, i to także z oknem. W razie potrzeby zostaje jeszcze jedna strefa do adaptacji, czyli strych, który stanowi trzecią kondygnację. Można tam na przykład urządzić wymarzone miejsce do pracy. Całość projektu Miramar A to bardzo tradycyjna bryła z dwuspadowym dachem wzbogacana lukarnami od frontu i ogrodu. Prezentuje się jednak nowocześnie, a to dzięki zastosowaniu modnej kolorystyki materiałów wykończeniowych i charakterystycznym, zdecydowanym podziałom na elewacji. Co ważne, materiały mają jeszcze jedną zaletę – te zaproponowane zapewniają niskie koszty realizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.