I home, i office

Czasy się zmieniły, nic już nie jest takie jak kiedyś. Inaczej spędzamy wolny czas, inaczej robimy zakupy, inaczej pracujemy. Dla niektórych dom stał się jednocześnie biurem, inni wykonują swoje obowiązki w modelu hybrydowym. I jedni, i drudzy potrzebują komfortowej przestrzeni do pracy. Gdzie jej szukać i jak ją zorganizować?

Wachlarz wad i zalet

Praca zdalna ma swoje plusy i minusy. Z jednej strony nie musimy wcześniej wstawać, nie ma obaw, że utkniemy w porannym korku, no i szef nie stoi nam nad głową. Z drugiej strony trudniej się skupić, zwłaszcza gdy domowe życie toczy się zwyczajnym rytmem, do tego dzieci też uczą się zdalnie, sąsiad ma ochotę wpaść na kawę, obiad sam się nie zrobi, a pies nie wyjdzie bez nas na spacer. Można zwariować… albo niekoniecznie. Wszystko jest kwestią doskonałej organizacji. W końcu przestrzeń, którą zamieszkujemy, jest dla nas i naszych potrzeb. I nie warto ze stołu w jadalni robić biurka bądź z kanapy gabinetu. Miejsce do pracy musi być wygodne i zapewniać nam jak najlepsze warunki.

Projekt (do pracy) doskonały

Jeśli szukacie właśnie domu, w którym musi się znaleźć strefa dla zawodowego rozwoju, to mamy dla was kilka propozycji. Pierwszą z nich jest Balos B, http://www.slonecznedomy.pl/projekty/balos-b632, czyli nowoczesny dom parterowy z poddaszem użytkowym. Na obydwóch poziomach można urządzić komfortową przestrzeń do pracy. Miłośnikom poddasza spodoba się też ten projekt – http://www.slonecznedomy.pl/projekty/patagonia-b. Jeśli nie chcecie do gabinetu wspinać się po schodach, spójrzcie na możliwości, jakie oferuje wam projekt Batumi http://www.slonecznedomy.pl/szukaj, który jest dostępny aż w pięciu opcjach. Na parterze biurko można też wstawić do osobnego pomieszczenia zaplanowanego w projektach Bitola (http://www.slonecznedomy.pl/projekty/bitola), Casablanca (http://www.slonecznedomy.pl/projekty/casablanca) i Ipanema (http://www.slonecznedomy.pl/szukaj).

Ważne szczegóły

W gabinecie sporą rolę powinno odgrywać światło. Im więcej tego dziennego, tym lepiej dla zdrowia. Biurko należy więc ustawić w pobliżu okna, wtedy oczy nie będą się tak szybko męczyć. Jeśli trzeba się będzie wesprzeć światłem sztucznym, najlepiej wybrać takie najbardziej zbliżone do naturalnego. Ważna jest również organizacja miejsca pracy, która ma chronić przed gorączkowym szukaniem papieru do drukarki czy pieczątki. Wszystko, co potrzebne, dobrze mieć pod ręką, a o zagraconym blacie czas zapomnieć. Do tego wygodny fotel z opcją regulacji i można zaczynać dzień pełen wyzwań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.