Inwestycja w stolarkę aluminiową

Okna z takim rodzajem stolarki są spotykane coraz częściej, również w domach jednorodzinnych. Mają świetne parametry, ich wybór jest bogaty, a do tego wyglądają bardzo nowocześnie i stylowo. Dlaczego warto się na nie zdecydować?

Stolarka aluminiowa jest wytrzymała, odporna na warunki atmosferyczne, a do tego ma na tyle dobre właściwości izolacyjne, by utrzymać wysoką temperaturę wewnątrz budynku. Do tego wybór takich okien może też się przełożyć na nasze bezpieczeństwo. Zabezpieczają one bowiem przed włamaniem, a to z racji tego, że zostały w nich zastosowane specjalne elementy przeciw wyważeniom i odpowiednie okucia. Argumentem, który potrafi przekonać niezdecydowanych, jest też to, że w przypadku zaprószenia ognia taki rodzaj stolarki z pewnością nie spłonie, co również zwiększa nasze poczucie bezpieczeństwa. Warto przy okazji dodać, że w projektach pracowni Słoneczne Domy stolarka zarówno okienna, jak i drzwiowa spełnia normy techniczne na 2021 r.

O, oszczędność!

Ten rodzaj stolarki jest wykorzystywany w pomieszczeniach, w których zależy nam na dużych przeszkleniach, jak jadalnie czy salony, a także np. przydomowe oranżerie. Nie ma to jednak wpływu na energooszczędność okien. Te parametry pozostają na równym, wysokim poziomie. Dzięki wspomnianej wyżej dobrej izolacji takie okna chronią przed utratą ciepła. Mają też certyfikaty budownictwa pasywnego, co jest równoznaczne z tym, że spełniają wysokie wymagania dotyczące oszczędzania energii. Montaż takich okien nie zwiększy więc kosztów ogrzewania domu.

Aluminiowe wydatki

Inwestorzy, którzy wybierają stolarkę aluminiową, muszą się liczyć z tym, że zapłacą za nią więcej niż za okna z PCW bądź drewniane. Jest to jednak związane bezpośrednio z tym, że zyskujemy produkt solidny i trwały. Do tego taki, z którego walorów będzie można korzystać przez lata. Ostateczna cena takich okien zależy od ich wymiaru i kształtu, często są robione na zamówienie, bo dopasowuje się je do konkretnego projektu. Niektórzy decydują się na wymyślne gięcia i formy dalekie od klasyki. Należy też wspomnieć, że taki rodzaj stolarki nie wymaga szczególnych zabiegów konserwatorskich. Nie trzeba więc ponosić wydatków na drogie impregnaty i inne środki chemiczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.