Odrobina Chorwacji na twojej działce – Medulin A, B i C

Medulin to najbardziej wysunięte na południe miasteczko Istrii. Ale nie tylko. To również nazwa projektu nowoczesnego domu z poddaszem użytkowym, i to w trzech wersjach do wyboru.

Jeśli coś jest dla każdego, to jest dla nikogo. Słyszeliście to kiedyś? Można to przenieść również na grunt projektów domów, nie ma bowiem tego jednego jedynego, każdy z nas ma przecież inne potrzeby i szuka odmiennych rozwiązań. To właśnie dlatego pracownia Słoneczne Domy tworzy różne opcje dla poszczególnych domów, tak by każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Ale wszystkie mają wspólny mianownik, czyli starannie opracowany układ funkcjonalny. Do tego łączy je prostota bryły, którą idealnie można wpasować na wąską działkę. Ponadto są to domy tanie w budowie, ponieważ nie ma tu zbędnych ozdób w elewacji. Są za to nowoczesny styl i estetyczny wygląd.

Dzień i noc

W projekcie Medulin można wyróżnić część dzienną i nocną. Ta druga jest strefą prywatną dla mieszkańców, dzienna natomiast stanowi serce domu, w którym mile widziani będą również goście – są w niej wygodna kuchnia z wyspą, jadalnia i przestronny salon. Dużą zaletą tej przestrzeni są spore przeszklenia, dzięki czemu jest w niej jasno i przytulnie. A jeśli przyjdzie komuś ochota na spędzenie czasu z bliskimi na świeżym powietrzu, to wystarczy zrobić kilka kroków, by znaleźć się na rozległym, zadaszonym tarasie. Z kolei strefa nocna to główna sypialnia z garderobą, a także pokój gościnny, który można zaaranżować np. na pracownię, oraz pomieszczenie gospodarcze i łazienka. Z obu pokojów można się dostać na taras, a z ich okien rozciąga się widok na ogród.

Nasze poddasze

W salonie znajdują się efektywnie usytuowane schody, które prowadzą na poddasze. Tam pracownia Słoneczne Domy zaprojektowała dwa duże, jasne pokoje, a także wspólną łazienkę. Tę przestrzeń można dowolnie zaaranżować, jest to więc pole dla wyobraźni przyszłych mieszkańców. Jak będzie to miejsce finalnie wyglądać, to już zależy wyłącznie od domowników. Póki co wszystko w projektach Medulin było podobne… czym więc się różnią? W wersji A mamy dwustanowiskowy garaż, bardzo przydatny, gdy dysponujemy więcej niż jednym samochodem, co zdarza się coraz częściej. Jest też oczywiście opcja dla tych, który potrzebują garażu o połowę mniejszego. A może w ogóle ma go nie być? I na takie wymagania znajdzie się odpowiedź, wystarczy przyjrzeć się bliżej projektowi Medulin C. To co, która wersja odpowiada wam najbardziej?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.