Rynny bezokapowe

System bezokapowy stwarza nowe możliwości architektoniczne. Jest przeznaczony dla budynków bez tradycyjnego okapu, a także dla tych projektów, które charakteryzują się prostą bryłą i stylowym wykończeniem. Sprawdza się również w minimalistycznych propozycjach.

Jakie są współczesne trendy budowlane? Króluje wciąż styl skandynawski, który z jednej strony jest prosty i surowy, a z drugiej bardzo elegancki. W tym stylu są zarówno budowane domy, jak i urządzane wnętrza. Jest bardzo estetyczny, powiązany z naturą, jasny i w stonowanych barwach.

Nowoczesne stodoły

To budynki, które nawiązują do tych tradycyjnych, ale dzięki oryginalnym rozwiązaniom są idealną odpowiedzią na współczesne kierunki w architekturze, stąd tak duże zainteresowanie takimi projektami wśród inwestorów. Ich bryła bazuje na planie prostokąta, pasują więc również na wąskie działki. Stosuje się w nich mało skomplikowane rozwiązania konstrukcyjne, co przekłada się na szybsze tempo realizacji, a także na koszty. Dzięki prostej formie wpisują się w nurt budownictwa energooszczędnego.

Co z tą wodą?

Projekty nowoczesnych stodół mają dwuspadowy dach, który czasem łączy się z dachem płaskim. Idealne do wykończenia są więc w tym przypadku płaska dachówka, blacha z łączeniem na rąbek stojący czy gont. Najlepszym systemem z kolei jest ten bezokapowy. Każdy budynek musi mieć bowiem instalację rynnową lub instalację odwodnienia dachu płaskiego. Wiadomo przecież, że woda musi być odprowadzana poza obręb budynku. Czym wyróżnia się system bezokapowy? Jest nie tylko funkcjonalny, lecz także harmonijnie współgra z bryłą budynku. Warto zaznaczyć, że rynna jest montowana pod krawędzią dachu. By ją zakryć, stosuje się maskownicę, z kolei rury spustowe, które są prowadzone w warstwie ocieplenia, zasłania się tynkiem. To wszystko sprawia, że system bezokapowy wygląda estetycznie i świetnie wpisuje się w minimalistyczne trendy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.