Stylowe elewacje

Drewno, kamień, stal, czyste szkło, naturalne surowce czy metal – za pomocą którego z nich można uzyskać nowoczesną elewację? Jakie są obecnie trendy na rynku?

Nieśmiertelne. Piękne. Blisko natury. Mowa oczywiście o drewnie, które można zauważyć nie tylko na domach jednorodzinnych, lecz także w obiektach handlowych czy restauracjach. Dzięki niemu całość jest odbierana jako bardziej przytulna i ciepła, a przy tym elegancka. Naturalny i również często wybierany jest kamień elewacyjny. Jego dużą zaletą jest trwałość i odporność na warunki atmosferyczne, do tego mnogość wzorów. Można go stosować fragmentami, np. wokół drzwi. Świetny efekt daje połączenie kamienia z drewnem albo ze szkłem.

Akcenty w poziomie i pionie

Modne są grube pasy wokół domu, a także ulokowane w różnych miejscach elewacji barwne, geometryczne kształty czy poziome i pionowe znaki podziału – na przykład kondygnacji. Jeśli mamy ograniczony budżet na elementy ozdobne, tynki o odmiennych barwach mogą okazać się najlepszym wyjściem. Albo po prostu wyrazisty akcent na przykład na garaż. Ciekawym pomysłem jest też cegła, która wciąż jest na topie. Może być wykorzystana na całej elewacji lub na jej wybranym fragmencie. Przede wszystkim ma wiele zalet: jest trwała, solidna i odporna na niskie temperatury. I z upływem czasu nie traci na atrakcyjności, wręcz przeciwnie.

Świat za szkłem

Za pomocą szerokich przeszkleń można optycznie powiększyć wnętrze, a do tego większa ilość wpadającego światła ociepli przestrzeń i sprawi, że w domu będzie przytulnie i słonecznie. Duże przeszklenia zapewniają przy tym doskonały widok na ogród. To rozwiązanie nowoczesne i bardzo stylowe. W jakich materiałach można jeszcze wybierać? Dobrym pomysłem są też okładziny, do wyboru są: blaszane, aluminiowe i ceramiczne, albo beton architektoniczny o gładkiej lub porowatej strukturze. Tak naprawdę wszystko zależy od pomysłowości przyszłych domowników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.