Wąska działka, szerokie pole do popisu – Brela C

Są popularne, często tańsze i dla wielu problematyczne. Wąskie działki, bo o nich mowa, są wyzwaniem dla pracowni projektowych. Biuro Słoneczne Domy ma w swojej ofercie pomysły, które uwzględniają zarówno gabaryty domów, jakie na takich parcelach mogą stanąć, jak i ich układ funkcjonalny. Poznajcie projekt Brela C.

Czego zwykle oczekują przyszli inwestorzy? By dom był tani i szybki w budowie. No tak, a jeszcze do tego ma się wpasować w wąską działkę. Możliwe? Jak najbardziej. Brela C to piękna, prosta bryła, której wnętrze można dowolnie zmieniać, nie ma bowiem ścian nośnych. Klienci, którzy mają własne wizje co do tego, jak ma wyglądać wnętrze ich nowego lokum, będą z pewnością zachwyceni!

Dobre, bo przemyślane

Brela C (http://www.slonecznedomy.pl/projekty/brela-c) to projekt na działki o szerokości ok. 17,4 m, idealnie więc sprawdzi się na długim i wąskim terenie. I nie tylko wymiary świadczą o jego atrakcyjności. Jednym z ważniejszych argumentów przemawiających za wyborem właśnie tego projektu jest jego układ funkcjonalny. To dom parterowy w nowoczesnym stylu. W jego głównej części – o powierzchni 45 m kw. – zaplanowano kuchnię z wyspą, jadalnię i przestronny salon z kominkiem. Atrakcyjności strefie dziennej dodaje z pewnością spore miejsce relaksu dla całej rodziny, czyli rozległy taras. Z kolei dzięki dużym powierzchniom okien do strefy dziennej wpada więcej światła, czyniąc ją tym samym przytulną i jasną przestrzenią.

Rodzinnie na swoim

Mimo że dom jest parterowy, wyraźnie oddzielono tu strefę dzienną od nocnej. W tej drugiej są aż trzy sypialnie, więc to dom, w którym w komfortowych warunkach zamieszka rodzina z dziećmi. Sypialna główna ma własną łazienkę z oknem, a także garderobę. Zarówno z niej, jak i z pozostałych dwóch pokojów można wyjść na taras. W projekcie przewidziano również garderobę dla dzieci, jest też osobne pomieszczenie, które można zaadaptować na pralnię. Nie brakuje więc praktycznych rozwiązań, które usprawnią funkcjonowanie domu i sprawią, że będzie się w nim żyło bardziej komfortowo. Jednak zanim ktoś przekroczy jego próg, jego uwagę przykują ciekawie zaaranżowane zadaszenie nad częścią tarasu, minimalistyczne akcenty na elewacji, brak okapów i estetyczny system rynnowy. Brela C jako całość jest po prostu gustowna i estetyczna. A wąska działka nie jest dla tego projektu przeszkodą, wręcz przeciwnie – stanowi spore pole do popisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.