Wnętrze z pomysłem

Marzycie o jasnej i przytulnej przestrzeni? Jesteście na etapie urządzania domu i przekopujecie się właśnie przez tony inspiracji? Jak się w tym odnaleźć? Co wybrać? I jak stworzyć przestrzeń skrojoną na miarę potrzeb? Mamy dla was kilka propozycji na nieśmiertelną klasykę.

Przede wszystkim natura, drewno bowiem wciąż wpisuje się w trendy, moda na nie wydaje się nie przemijać. I dobrze. Wnętrza, w których wykorzystywane jest drewno, są ciepłe i pełne uroku. Ważne jest też odpowiednie dobranie kolorów. Zamiast krzykliwej pstrokacizny można postawić na stonowane, jasne barwy.

Beże, szarości, biel i brązy uspokajają, pozwalają się wyciszyć po dniu pełnym wrażeń, odetchnąć, znaleźć swój wewnętrzny spokój. Spójrzcie na przykład na rozwiązania wykorzystane w tym projekcie: http://www.slonecznedomy.pl/projekty/balos-c. Jest jasno i przestronnie, nic nie wywołuje tu niepotrzebnego chaosu, wszystko wydaje się na swoim miejscu. Do tego duże okna pozwalają na jak najbliższy kontakt z naturą, jeden krok wystarczy, by przenieść się do ogrodu, a z kanapy jak w kinie można oglądać spektakl, jaki odgrywa każdego dnia przyroda. Ogromnym plusem jest to, że tutaj przestrzeń nie jest niepotrzebnie zacieniona, w tym domu w ciągu dnia jest przecież mnóstwo światła.

Sukces tkwi w szczegółach

Co powiecie na welurowe kanapy? Taki materiał idealnie sprawdzi się w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach. Welurowe obicia z pewnością nadadzą salonowi charakteru. Do tego ciekawym motywem, który został wykorzystany w projekcie Balos, jest tapeta przy kuchni i korytarzu. Wzorów znajdziecie mnóstwo, więc można z tego elementu zrobić mocny, przyciągający uwagę akcent. Ciepła wnętrzu dodaje subtelne oświetlenie LED. Zwracającym uwagę pomysłem jest również ciekawa zabudowa TV, a do tego, obok, centralnie usytuowany kominek.

W tak urządzonym salonie z pewnością miło i rodzinnie będziecie spędzać czas. A jeśli wspólne posiłki, to tylko przy drewnianym stole, nad którym wisi piękna i dekoracyjna lampa. Przytulnie i nastrojowo. Idealne miejsce do długich rozmów bez końca. Dyskusje często przenoszą się do kuchni… jak wygląda więc to pomieszczenie pracowni Słoneczne Domy? Wykorzystano tu elegancki okap sufitowy Elica Etoile, więc mimo że to kuchnia z wyspą, żadne zapachy nie wydostaną się poza jej obszar, z kolei otwarta przestrzeń i duża powierzchnia strefy dziennej sprawię, że w tej części domu będziecie chcieli spędzać jak najwięcej czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.