Acapulco – Wyjątkowy dom parterowy

Projekt Acapulco stworzony został dla tych, którzy w bogatej ofercie domów parterowych poszukują, komfortowego i przestronnego domu.

Projektując ten wyjątkowy dom, architekci starali się w jak najbardziej korzystny dla przyszłych mieszkańców sposób, rozwiązać jego układ funkcjonalny. Głównym celem było stworzenie projektu, posiadającego wszystkie pomieszczenia, które zazwyczaj znajdują się w domach piętrowych, a na które trudno wygospodarować miejsce w projektach domów parterowych. We wnętrzu, przewidziano kuchnię o powierzchni 10m2, która spełni oczekiwania zarówno zwolenników tradycyjnych układów zabudowy kuchennej, oraz tych którzy marzą o nowoczesnej kuchni „z wyspą”. Dodatkowym atutem, jest przylegająca do kuchni, praktyczna spiżarnia. W przestronnym i jasnym salonie, mieszkańcy domu, znajdą miejsce zarówno do wypoczynku, jak również wygospodarują przestrzeń do spożywania posiłków w gronie rodziny. Połączenie kuchni, jadalni i salonu oraz duże okna w tej części domu, to celowo zastosowane zabiegi, które optycznie powiększają strefę dzienną, zapewniając zarazem bezpośrednie wyjście do ogrodu z wymienionych pomieszczeń. Również lokalizacja kominka nie jest przypadkowa – usytuowanie w centralnej części strefy dziennej zapewnia równomierne ogrzewanie całej przestrzeni wewnątrz domu. Pomiędzy strefą dzienną, a strefą prywatną mieszkańców architekci zaprojektowali wspólną łazienkę oraz pralnię. To praktyczne rozwiązanie na pewno docenią wszyscy mieszkańcy. W zależności od indywidualnych potrzeb łazienka może zostać powiększona o powierzchnię pralni.

Strefa prywatna mieszkańców składa się z czterech pokoi. Znajdująca się w końcu korytarza sypialnia przeznaczona dla gospodarzy, posiada oddzielną łazienkę oraz garderobę. Tym co niewątpliwie czyni ją wyjątkową jest bezpośrednie wyjście na taras ogrodowy, tak aby bez przeszkód móc cieszyć się urokami ogrodu. Projekt domu Acapulco daje duże możliwości aranżacji wnętrz zarówno pod względem wizualnym jak i funkcjonalnym. Chcąc zapewnić wymagającym inwestorom różne możliwości architekci przygotowali Acapulco B, wersję domu Acapulco A, w której sypialnia od strony ogrodu pełni funkcję łazienki. Doskonale sprawdzi się ona również jako pokój gościnny, pracownia lub gabinet. W korytarzu przewidziano miejsce na poręczną szafę.

Uzupełnieniem bogatego programu funkcjonalnego są: wiatrołap, pomieszczenie gospodarcze oraz dwustanowiskowy garaż, tworzące oddzielną strefę domu. W zależności od potrzeb użytkowników pomieszczenie gospodarcze pomieści sprzęt ogrodowy, sportowy lub przysłuży się majsterkowiczom. Nieprzypadkowy układ wymienionych pomieszczeń oddziela strefę sypialnianą od, nierzadko ruchliwych ulic, znajdujących się zazwyczaj od frontu działki. Takie rozwiązanie zapewnia mieszkańcom ciszę, gwarantując spokojny wypoczynek.

Projektując dom Acapulco istotne było aby w jak największym stopniu wykorzystać wszystkie zalety domów jednokondygnacyjnych. Domy parterowe ze względu na niewysoką bryłę zdecydowanie lepiej komponują się z otoczeniem. W projekcie Acapulco za sprawą dużych okien i przeszklonych drzwi tarasowych poszczególne pomieszczenia płynnie łączą się z ogrodem, co zapewnia ich atrakcyjny wygląd. Bryła domu została ukształtowana w taki sposób, aby taras od strony ogrodu mógł znajdować się w zacisznym zaułku, dając mieszkańcom poczucie prywatności. Chcąc zapewnić sobie cień w tej części ogrodu, z pomocą przyjdą nam różnego rodzaju pergole, daszki czy markizy, które w ciekawy sposób urozmaicą bryłę domu i dadzą chłodne ukojenie w upalne dni.

Ze względu na przemyślny układ funkcjonalny, pozwalający na dowolną aranżację, wybierając projekt domu Acapulco, będą mogli Państwo stworzyć oryginalne wnętrza odpowiadające Państwa indywidualnym potrzebom i cieszyć się wyjątkowym domem o ponadczasowym charakterze.