Bliźniak… ale jak?

Od czego zaczyna się budowa domu w zabudowie bliźniaczej? Jak wyglądają jej poszczególne etapy? Ile trwają? I kiedy w końcu będzie można zobaczyć gotowy dom? Wychodzimy naprzeciw takim pytaniom i dlatego umożliwiamy wam śledzenie krok po kroku powstawania naszego nowego projektu. Maurik od teraz nie ma przed wami żadnych tajemnic.

Maurik to projekt wyjątkowy, ponieważ już na samym początku wyzwaniem była 446-metrowa działka z ograniczoną możliwością zabudowy. Jej długość do 23,85 m, z kolei głębokość to 18,9 m. Nie przeszkodziło nam to jednak w zaprojektowaniu funkcjonalnej powierzchni. Ponadto jesteśmy nie tylko autorami, lecz także inwestorami w tym przedsięwzięciu. I najważniejsze – udało nam się zagospodarować każdy metr kwadratowy tego projektu.

Parter
Piętro
Poddasze

Złoty środek

Bliźniak jest idealny dla tych, którzy szukają rozwiązania pośredniego między mieszkaniem w bloku i w domu jednorodzinnym. To popularny obecnie trend, który najczęściej pozwala zamieszkać „u siebie”, a jednocześnie blisko centrum miasta. Koszt budowy jest zazwyczaj niższy niż w przypadku wolno stojącego domu, a zyskuje się prywatność, swobodę i większy komfort życia niż np. w bloku. Do tego piętrowa zabudowa daje więcej możliwości zaaranżowania wnętrz. Maurik to doskonały przykład na to, jak wiele zalet może pomieścić zabudowa bliźniacza.

Więcej znaczy lepiej

Coraz rzadziej się zdarza, by na rodzinę przypadało jedno auto, to dlatego w tym projekcie pomyśleliśmy o dwóch miejscach postojowych przed domem. Parkowanie często bywa zmorą, zwłaszcza gdy kończymy późno pracę, kiedy inni zdążyli już dawno wrócić i cieszą się domowym ciepłem. Dwa miejsca to wygoda i pewność, że nie trzeba będzie nerwowo szukać miejsca i tracić tak ważnego czasu. Podwójne miejsce to także komfortowe rozwiązanie, gdy musimy wypakować z auta zakupy, wyjąć wózek lub gdy pomagamy wysiąść seniorom.

Kliknij i zobacz

Jak już wspominaliśmy, każdy metr kwadratowy został przez nas dokładnie zaplanowany. Na parterze zaprojektowaliśmy otwartą kuchnię, jadalnię i jasny salon. Nie zapomnieliśmy też o przestrzeni, która pozwoli na zachowanie porządku, czyli o pomieszczeniu gospodarczym. To miejsce nie tylko na piec na paliwo stałe, lecz także na pralkę, odkurzacz, mop i inne potrzebne sprzęty. Na parterze, w przestrzeni pod schodami, znajdzie się z kolei toaleta. Na piętro składają się trzy sypialnie i jasna łazienka. Idealnym miejscem do wypoczynku i wytchnienia od codzienności będą na pewno usytuowane na południowy zachód tarasy. Co jeszcze? To już pozostawiamy wyobraźni przyszłych domowników. Mamy dla nich bowiem poddasze do adaptacji z dwoma oknami dachowymi i jednym w ścianie szczytowej. Świetnie się nada jako gabinet do pracy, siłownia czy pralnia. Rozkład i metraż poszczególnych pomieszczeń można zobaczyć na naszej stronie. A dziennik budowy można śledzić po kliknięciu link: https://www.slonecznedomy.pl/blog/internetowy-dziennik-budowy/.

Dlaczego warto? Bo to nie tylko bogaty materiał fotograficzny z opisem poszczególnych etapów powstawania domu, lecz także bezcenne wskazówki dotyczące tego, jak budować zgodnie ze sztuką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.