Czego nie wiecie o szkielecie?

Inwestorów często interesuje, czy można zmienić technologię z murowanej na szkieletową. Postanowiliśmy przybliżyć wam więc plusy wyboru takiego systemu i zamienić tym samym znaki zapytania w konkretne odpowiedzi.

Akcja modyfikacja  – projekt domu szkieletowego ?

Najważniejsze: czy każdy projekt domu może być wybudowany w technologii szkieletowej? I przede wszystkim… co to w ogóle oznacza? Domy szkieletowe to te, których konstrukcja powstaje z gotowych prefabrykatów. Niesie to ze sobą ogromne możliwości, ponieważ takie budynki wykonuje się łatwiej i szybciej, więc jeśli czas jest dla was najważniejszy, to możecie rozważyć właśnie taką opcję. Jest ona też wygodna dla tych, którzy planują powiększenie rodziny czy zamieszkanie w bliskiej przyszłości ze starszymi rodzicami, domy szkieletowe można bowiem dowolnie rozbudowywać o kolejne pomieszczenia. Są takie gotowe projekty, które można przystosować do nowego systemu, wiąże się to jednak z dodatkowymi kosztami wynikającymi z indywidualnych zmian. Drugą opcją jest skorzystanie z usług firm, które – bazując na swojej technologii i wypracowanych rozwiązaniach – wykonują projekt zamienny konstrukcji budynku.

Od ogółu do szczegółu

Po co w ogóle rozważać, jaki system jest lepszy? Co jest takiego w tym domu szkieletowym, że inwestorzy zaczęli się nim interesować? Przede wszystkim, tak jak już pisaliśmy wyżej, liczy się czas. To bardziej montaż niż budowa. Mamy gotowe i suche materiały, co znacznie przyspiesza tempo prac. W wymarzonym domu można więc zamieszkać nawet po trzech miesiącach. Co więcej, z robotami można ruszyć nawet zimą. Ponadto system szkieletowy jest energooszczędny. Mimo że ściany nie są tak grube jak te murowane, to dzięki zastosowaniu najwyższej jakości materiałów są doskonałą, zwartą izolacją cieplną. Nie musimy się też przejmować, że podłoże na naszej działce jest gorszej jakości, dom w systemie szkieletowym będzie miał zdecydowanie mniejszy ciężar, więc nie będzie to miało większego znaczenia. Trzeba przy tym pamiętać, że w takiej konstrukcji nie sprawdzą się ciężkie stropy. Co jeszcze? Wyciszenie. Niewielka masa to gorsze tłumienie dźwięków… chyba że pomyślimy o tym wcześniej i już na etapie budowy zaplanujemy dodatkową izolację akustyczną. Dużym plusem i przewagą nad budownictwem tradycyjnym jest sposób rozprowadzania instalacji. Można zapomnieć w końcu o kuciu w ścianach czy podłogach, przewody będą bowiem ukryte pod poszyciem ścian.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.