Gotowy projekt. Nowa elewacja

Stara prawda mówi, że najważniejsze jest wnętrze, ale nie ma co ukrywać – w przypadku domu równie istotne jest to, co na zewnątrz. Wybór koloru elewacji, materiałów, z jakich zostanie zrobiona, i architektonicznych detali trzeba więc dobrze przemyśleć. A co wtedy, gdy wasza wizja odbiega od projektu pracowni?

Na pierwszy rzut oka

Błądzi ten, kto myśli, że elewacja to tylko ozdoba i nic więcej. Już sam materiał jest przede wszystkim doskonałą warstwą izolacyjną i ochroną przed czynnikami zewnętrznymi. Wpływa ponadto na kształt budynku, z jego pomocą można bowiem poprawiać proporcje tak, by optycznie dom wydawał się np. większy. To samo dotyczy koloru – dobrze dobrany nie tylko będzie się pięknie prezentował, lecz także sprawi, że elewacja wyróżni się z otoczenia bądź zupełnie przeciwnie – idealnie się w nie wpasuje. Najlepiej, gdy dobrze komponuje się z krajobrazem, a także pasuje do stolarki okiennej i drzwiowej, ogrodzenia oraz dachu.

Od klasyki do nowoczesności

Miłośnicy tradycji i wciąż popularnych dworków zapewne oczyma wyobraźni widzą właśnie biały tynk zestawiony z czerwoną dachówką. Wystarczy jednak zmienić kolor dachu, by nadać całości bardziej współczesnego charakteru. Dobrym wyborem mogą okazać się szarości. Jeśli zaś jesteście fanami elegancji, może wam się spodobać zestawienie różnych materiałów elewacyjnych, np. drewna i kamienia. Krokiem w stronę współczesnych rozwiązań jest też wykorzystanie betonu architektonicznego czy blachy elewacyjnej. A jak za pomocą kolorów zmienić proporcje? Wystarczy parter pomalować na biało, a górę zrobić w ciemniejszych barwach. Z kolei w przypadku domów na wąskie działki świetnie sprawdzą się poziome deski elewacyjne – powinny się one znaleźć na ich krótkiej ścianie.

O czym warto pomyśleć?

Wybierając elewację, nie można zapominać o otoczeniu przyszłego domu. Jak wyglądają zabudowania wokół? Z jakimi terenami będzie sąsiadował? Czy będzie stał przy ruchliwej ulicy, co narazi go na większe zabrudzenia? A może będzie bliżej zieleni, co zwiększa ryzyko pojawienia się glonów? Czynników jest sporo, ale z pewnością warto je dokładnie przeanalizować. Pomoże to już na wstępie wybrać najlepszy materiał, taki jak np. tynk silikonowy, mineralny lub akrylowy.

Jesteśmy elastyczni

Opowiedz nam o swoim marzeniu, a my znajdziemy dla Ciebie idealny projekt. Masz jakieś uwagi co do elewacji? Śmiało! Razem wypracujemy najlepsze rozwiązanie. W gotowych projektach możemy zmieniać zarówno materiały, jak i kolory. Ważne jest jednak to, by ten wybór był jak najlepszy dla budynku. W naszej bazie jest mnóstwo propozycji, a wśród nich i takie, które wnętrze mają takie samo, a różnią się właśnie wyglądem zewnętrznym. Doskonałym przykładem jest projekt Trentino A z odmienną elewacją w porównaniu z Trentino B. Zresztą zobaczcie sami: http://www.slonecznedomy.pl/projekty/trentino-a, http://www.slonecznedomy.pl/projekty/trentino-b.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.