Montujemy na zdrowie!

Proste rozwiązania, które zwiększają komfort życia, są na wagę złota. Bo często nie trzeba skomplikowanych konstrukcji i patentów, by poprawić nasze codzienne funkcjonowanie. O czym mowa? O roletach zewnętrznych i moskitierach, które są coraz bardziej popularne. Czy słusznie? Sprawdźmy.

Czy można wyłączyć słońce?

Radykalne metody nas nie interesują, ale pomysły na to, by żyło nam się na co dzień lepiej – jak najbardziej. Słońce, tak upragnione zimą, latem bywa uciążliwe. A kiedy wracamy z pracy, to nie mamy ochoty na odpoczynek w nagrzanym do granic salonie. I tutaj z pomocą przychodzą właśnie rolety, dzięki którym chronimy pomieszczenia przed nadmiernym działaniem promieni słonecznych. To rozwiązanie tańsze niż klimatyzacja, której montaż niesie ze sobą kolejne koszty związane z eksploatacją. Co więcej, dobre nie tylko wtedy, gdy jest gorąco, lecz także wtedy, gdy za oknem mróz i temperatury poniżej zera. Rolety są po prostu świetną izolacją termiczną, a korzystanie z nich pozwala zmniejszyć wydatki na energię.

Więcej, bezpieczniej, ciszej

Rolety mają znacznie więcej zalet. Oprócz tego, że stanowią barierę przed zbytnim nagrzaniem i wychłodzeniem pomieszczeń, są też barierą dla potencjalnych złodziei, dzięki czemu zwiększają poczucie bezpieczeństwa domowników. Warto więc wybrać model, który ma atest antywłamaniowy. Docenią je również ci, którzy mają dom przy głównej ulicy i na co dzień mierzą się z nadmiernym hałasem – rolety zewnętrzne tłumią hałas, również ten dochodzący ze środka.

Do dzieła

Rolety zewnętrzne można zamontować zarówno w nowo budowanym budynku, jak i tym już użytkowanym. Wybór opcji kolorystycznych jest obecnie spory, więc bez problemu można je jak najlepiej dopasować do elewacji. Sposób instalacji zależy od konstrukcji budynku, konieczna może się okazać konsultacja z architektem. Do okien już wstawionych można zainstalować rolety adaptacyjne – w otworze okiennym lub ponad nim, czyli na elewacji. Jeśli jesteście na etapie budowy domu, możecie się zdecydować na model do zabudowy, wtedy roleta będzie się zwijać np. do kasety styropianowej czy podtynkowej. Są jeszcze rolety zintegrowane z ramą okienną, czyli nakładane, sprawdzą się doskonale przy już istniejących domach.

Oso, sio!

Mamy już ochronę przed wysoką i niską temperaturą, ale jak zabezpieczyć się przed tym, by do domów nie wpadały co chwila brzęczące i uciążliwe owady? Skuteczną metodą jest zainwestowanie w moskitierę, którą można połączyć z roletą, na rynku są dostępne również takie opcje. Można je zamontować także oddzielnie – są moskitiery m.in. stałe, otwierane, przesuwne czy ramkowe. Wybór jest spory, więc bez trudu uda się dobrać odpowiedni typ do naszego pomieszczenia. To skuteczna i jednocześnie estetyczna bariera ochronna, zdecydowanie zwiększająca komfort życia domowników. Dzięki moskitierom i roletom wasz dom, niezależnie od pory roku, będzie przyjemnym miejscem do życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.