Najlepsze projekty na wąską działkę

Jest nietypowa, ale na pewno nie problematyczna. Płytka, zazwyczaj wąska działka często bywa wyzwaniem, ale przy odrobinie szczęścia można znaleźć projekty, które doskonale się w nią wpasują. Nowoczesne i z charakterem.

Co do centymetra

Wąska działka często jest zlokalizowana wzdłuż drogi dojazdowej, do której przylega dłuższym bokiem. Co więcej, między frontem a tylną granicą odległość jest niewielka, a to niesie za sobą konieczność budowy domu w wąskim pasie – między linią zabudowy a sąsiednim domem na tyłach działki. Wszelkie wytyczne określa szczegółowo Prawo budowlane. A gdzie znajdzie się miejsce na ogród? Ukochane kwiaty będzie można posadzić od strony bocznej ściany domu – tej, do której dociera więcej słońca.

Idealna Sava

Jeśli masz do dyspozycji właśnie wąską działkę i szukasz na nią odpowiedniego projektu, zobacz, co ma do zaoferowania Sava A (http://www.slonecznedomy.pl/projekty/sava-a). To projekt domu z poddaszem użytkowym, którego układ można zmienić wedle własnego pomysłu. Po wejściu na stronę od razu rzuca się w oczy prosta bryła i dach bez okapów, a także zastosowany na elewacji klinkier. Na jednej z wizualizacji widać ponadto, że wzdłuż domu umiejscowiono taras, wzrok przyciągają też ciekawe okna, które na niego prowadzą. A co w środku? Przede wszystkim funkcjonalnie zaprojektowany parter. Miejscem spotkań i wypoczynku dla całej rodziny będzie z pewnością sporej powierzchni salon. Z kolei po całym dniu będzie się można zrelaksować w jednej z trzech sypialni – w tym jednej wyposażonej w łazienkę i garderobę – z których również będzie można wyjść na taras, np. na poranną kawę. Na parterze znajdują się jeszcze ogólnodostępna łazienka i pomieszczenie gospodarcze, które może służyć jako pralnia. Do dyspozycji mieszkańców będzie również jednostanowiskowy garaż.

Więcej na cztery kółka

Bywa i tak, że jeden garaż okazuje się zupełnie niewystarczający. Żeby uniknąć sporów, czyj samochód ma parkować na zewnątrz, a czyj może wygodnie wjechać do garażu, lepiej zawczasu wybrać projekt, który potencjalne problemy zdusi w zarodku. I takim projektem jest Sava B (http://www.slonecznedomy.pl/projekty/sava-b). Powierzchnia użytkowa jest taka sama jak w przypadku Sava A, ale już garaż rozrósł się z blisko 32 mkw. do 56 mkw.! Ten projekt również bazuje na parterze, który ma spełniać wszystkie potrzeby rodziny, do tego do dyspozycji jest poddasze użytkowe, na którym przewidziano dwie sypialnie, łazienkę i garderobę. Co tam będzie w rzeczywistości, to już zależy od przyszłych domowników. Pytanie tylko, która Sava lepiej nadaje się na twoją działkę?

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.