Parterowy dom marzeń

Komfortowy zarówno dla najmłodszych, jak i najstarszych domowników. Niski, ale przestronny. Bardziej łaskawy dla naszych portfeli… Tak mogłaby się zaczynać lista zalet domów parterowych. Pora jednak zajrzeć do ich wnętrz i przekonać się, czy naprawdę potrafią sprostać wymaganiom nawet kilkuosobowej rodziny.

Mały i duży jednocześnie

Pod lupę weźmiemy nasze dwa projekty, których nazwa przenosi nas na chwilę do Grecji – Toroni A i Toroni B. Są one doskonałym przykładem na to, jak bardzo funkcjonalny może być dom parterowy. Jeśli nie czujecie więc potrzeby, by powiększać dom o dodatkową kondygnację, spójrzcie, jak wiele atutów kryje się w tym wnętrzu: http://www.slonecznedomy.pl/projekty/toroni. Już na pierwszy rzut oka nie można mu odmówić atrakcyjności. Wzrok przyciągają okładziny z cegły klinkierowej, jasne drewno i szara dachówka. Bryła jest prosta, nakryta dwuspadowym dachem, z podcieniami – od frontu i od ogrodu. To projekt w sam raz dla tych, którzy szukają ekonomicznego domu do 100 m kw. No to czas przekroczyć próg…

Dobrze ułożony

W projektach domów parterowych niezwykle ważne jest, by wyraźnie oddzielić strefę dzienną i nocną. Nasz projekt zapewnia więc przestronną przestrzeń dla wszystkich domowników i ich gości, a także strefę, w której będą mogli w spokoju odpocząć od codziennych spraw. Pierwsza z nich zajmuje aż 47 m kw. – sporo jak na domy, których powierzchnia nie przekracza 100 m kw. Są tu salon, jadalnia i duża kuchnia. Co więcej, na naszej stronie (pod schematem parteru) możecie zobaczyć przykładowe rozwiązania kuchni – w zależności od potrzeb można bowiem inaczej ją zaaranżować. Projekt nie jest od tego, by sztywno się go trzymać, to wasze marzenia i wasze potrzeby są dla nas zawsze na pierwszym miejscu.

Wnętrze pełne możliwości

Indywidualnie można urządzić kuchnię również w projekcie Toroni B (http://www.slonecznedomy.pl/projekty/toroni-b). Niezależnie jednak od wybranego układu możecie mieć pewność, że przestrzeni do swobodnej pracy nie zabraknie, do tego będziecie mieć sporo miejsca na przechowywanie produktów. Jeśli chodzi o powierzchnię użytkową, to w wersji A i B jest ona taka sama, jednak w Toroni B mamy ponadto do dyspozycji dodatkowe ponad 22 m kw. na garaż. Jeśli więc potrzebujecie miejsca na samochód, wybierzcie opcję B. Pisząc o wnętrzu, nie można jeszcze zapomnieć o części prywatnej dla domowników, która skrywa trzy sypialnie, wspólną łazienkę i małe pomieszczenie gospodarcze. Nie brakuje też miejsca na pojemne szafy. Te projekty to najlepszy dowód na to, jak na niewielkiej przestrzeni urządzić funkcjonalne miejsce do życia. Nieduża powierzchnia, a jakie ogromne możliwości!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.