Projekt domu Batumi – Zalety

Projekt domu Batumi powstał w odpowiedzi na oczekiwania klientów, poszukujących tradycyjnego domu jednorodzinnego, z przestronną strefą dzienną oraz atrakcyjną i funkcjonalną strefą prywatną na poddaszu.

Parter domu w całości zaprojektowany został jako strefa dzienna. Do domu dostajemy się przez podcień i wiatrołap mieszczący pojemną szafę.

Mając na uwadze potrzeby przyszłych mieszkańców którzy najwięcej czasu spędzają wspólnie w strefie dziennej, na parterze zaprojektowano przestronny salon i jadalnię o powierzchni 38m2 oraz kuchnię o powierzchni 8,3m2. Jej układ pozwala przyszłym użytkownikom na jej dowolną aranżację – z wyspą, z barkiem lub o tradycyjnym układzie. Tuż przy kuchni znajduje się praktyczna spiżarnia, która w zależności od indywidualnych potrzeb może zostać połączona z kuchnią. W salonie i jadalni zaprojektowano liczne przeszklenia oraz wyjścia na tarasy, dzięki którym pomieszczenia te płynnie łączą się z ogrodem i są bardzo dobrze doświetlone. Przestrzeń strefy dziennej urozmaica wykusz oraz centralnie usytuowany kominek, dzięki czemu przestrzeń domu jest przez niego równomiernie ogrzewana. W słoneczne dni mieszkańcy domu na pewno docenią taras od strony ogrodu. Ciekawie zaaranżowana ścianka, połączona z płytą balkonu tworzą tu zaciszny zaułek, dając mieszkańcom poczucie prywatności oraz chłodne ukojenie w upalne dni.

Na parterze zaprojektowano również pokój, którego przeznaczenie można dostosować do indywidualnych potrzeb. Doskonale sprawdzi się jako przydomowy gabinet lub pracownia, może również pełnić funkcję pokoju dla gości lub sypialni. W sąsiedztwie tego pomieszczenia zaprojektowano łazienkę z prysznicem.

Uzupełnieniem programu funkcjonalnego na parterze są dwa pomieszczenia gospodarcze oraz garaż. Konstrukcja i usytuowanie garażu w bryle domu pozwalają na powiększenie jego powierzchni i stworzenie garażu dwustanowiskowego bez potrzeby ingerencji w główną konstrukcję budynku.

Powierzchnia pomieszczenia gospodarczego przy wiatrołapie pozwala na umieszczenie w nim pieca na paliwo stałe. W zależności od potrzeb użytkowników pomieszczenie gospodarcze od strony ogrodu pomieści sprzęt ogrodowy, sportowy lub przysłuży się majsterkowiczom.

Na poddaszu zaprojektowano część prywatną mieszkańców. Głowna sypialnia posiada własną łazienkę i garderobę. Dodatkową zaletą tego pomieszczenia jest balkon z widokiem na ogród.

Po przeciwnej stronie korytarza znajdują się dwie symetryczne sypialnie z dużymi oknami typu portfenetr. Dla użytkowników tych dwóch pomieszczeń przewidziano przestronną, jasną łazienkę. Praktycznym rozwiązaniem jest usytuowanie pralni w sąsiedztwie głównej łazienki.

Powierzchnia przestrzeni nad garażem umożliwia stworzenie tam dodatkowego pokoju, domowej siłowni, czy dowolnego pokoju rekreacyjnego.

Projekt domu Batumi stworzony został z myślą o zapewnieniu jego przyszłym mieszkańcom jak największego komfortu użytkowania oraz niskich kosztów użytkowania. Zwarta, tradycyjna bryła urozmaicona praktycznymi lukarnami oraz eleganckie i ponadczasowe detale, gwarantują atrakcyjny wygląd domu w każdym otoczeniu.