Ściany w wyjątkowej odsłonie

Biały, żółty, szary… gdy zamierzamy kupić wiaderko farby, próżno szukać tak „pospolitych” kolorów. Producenci prześcigają się w wymyślaniu nazw i odcieni, a klienci mają twardy orzech do zgryzienia. A może by tak porzucić ten niepotrzebny dobrobyt i zamiast machania pędzlem wybrać inne rozwiązanie? Ciekawych propozycji nie brakuje.

Drewniany akcent

I nie, nie mamy na myśli boazerii rodem z lat 80., dzisiaj rynek oferuje dużo ciekawsze sposoby na zaaranżowanie ścian z użyciem drewna. To już nie tylko wąskie listwy, lecz także np. panele, które doskonale imitują drewno. Poza tym jest większy wybór gatunków drewna, w tym również wśród tych egzotycznych. Ciekawym pomysłem jest położenie tych samych drewnianych paneli, które mamy na podłodze, jednocześnie na jednej ze ścian. Zmieni to optycznie pomieszczenie i nada mu charakteru. Jak takie rozwiązania wyglądają w praktyce, możecie zobaczyć na stronie z wizualizacją jednego z naszych projektów – http://www.slonecznedomy.pl/projekty/balos-a, http://www.slonecznedomy.pl/projekty/balos-b632.

Klęska urodzaju

Paski, kropki, kwiaty, liście… o czymkolwiek zamarzycie, zapewne uda wam się znaleźć na to marzenie odpowiedź wśród bogatej oferty tapet. I tu również jak w przypadku drewna z roku na rok rynek oferuje coraz więcej, więc nie ma co myślami wracać do lat 80., gdy wszyscy mieliśmy na ścianach podobne wzory. Ważne, żeby wybrać taką tapetę, która będzie współgrała z wnętrzem. Klasyka czy dizajnerskie rozwiązanie? Tu już wybór należy do was. Specjaliści zaznaczają, by najpierw pomyśleć o ulubionym kolorze, a w następnym kroku o wzorze i strukturze tapety. To ułatwi poszukiwanie tej jednej jedynej. Warto wziąć również pod uwagę pomieszczenie, przykładowo w kuchni najlepiej sprawdzi się model odporny na zmoczenie i łatwy w czyszczeniu. Piękny wzór możecie zobaczyć tutaj: http://www.slonecznedomy.pl/projekty/balos-c. Kto wie, może właśnie ten przypadnie wam do gustu?

Faktura? Poproszę!

Chodzi nam oczywiście o fakturę na ścianie, którą uzyskamy dzięki tynkom dekoracyjnym. Zobaczcie, jak prezentuje się na ścianie – http://www.slonecznedomy.pl/projekty/patagonia-c. Wśród zalet użycia tynków można wymienić m.in. trwałość i odporność na uszkodzenia. Ci, którzy nie lubią, by było gładko i od linijki, zauroczą się żłobieniami i fantazyjnymi wzorami na ścianie. Trwałość, i to na długie lata, jest również cechą spieków kwarcowych, które w połączeniu z kamieniem wyglądają naprawdę świetnie – http://www.slonecznedomy.pl/projekty/brela-b.

Dobrze mieć wybór

To jeszcze nie wszystko. Wśród naszych wizualizacji możecie też zobaczyć inne materiały na ścianach, np. klinkier, który jest odporny na zabrudzenia, więc świetnie się sprawdzi np. na klatkach schodowych, pokazujemy to w projekcie Sumatra B – http://www.slonecznedomy.pl/projekty/sumatra-b. Inną opcją jest beton architektoniczny, jak tutaj: http://www.slonecznedomy.pl/projekty/sarti-b, który może się spodobać miłośnikom industrialnych wnętrz. A na koniec proponujemy szkło (http://www.slonecznedomy.pl/projekty/havana-a), które pokazaliśmy nad blatem w kuchni. Jeśli wasza kuchnia jest mała, to dzięki szklanej tafli optycznie powiększycie wnętrze. Poza tym to świetny akcent, który doda atrakcyjności tej przestrzeni. Może już czas odejść od powszechnych kafli?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.