Logowanie:

FAQ

Czy zmiany jakie zamierzam wprowadzić, nanosi na projekt Państwa pracownia?

Zmiany proponowane prze klientów i możliwość ich wprowadzenia w naszej pracowni, omawiamy indywidualnie z klientami. Skontaktuj się z nami przez FORMULARZ KONTAKTOWY lub telefoniczne. Postaramy się wybrać najkorzystniejszą dla Ciebie metodę. Więcej informacji w zakładce ZMIANY W PROJEKCIE.

Jakich zmian mogę dokonać w projekcie na podstawie załączonej do projektu zgody?

Wraz z projektem otrzymujesz dokument umożliwiający wprowadzenie standardowych zmian do zakupionego przez Ciebie projektu. Zmian tych dokonuje architekt adaptujący, a ich zakres znajdziesz w dziale ADAPTACJA PROJEKTU. Na każdym etapie adaptacji, bezpłatnie doślemy zgodę umożliwiającą wprowadzanie kolejnych modyfikacji.

Jakie elementy domu można zmienić podczas budowy?

Zmiany w projekcie możemy wprowadzić również w trakcie budowy. Prawo budowlane dopuszcza bowiem wprowadzanie zmian nieistotnych tzn. takich które nie spowodują konieczności ponownego ubiegania się o pozwolenie na budowę. Ustawa wyszczególnia jedynie zakres zmian istotnych do których zalicza:

  • Zmiany ustaleń miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowaniu terenu.
  • Zmiany w zagospodarowaniu działki lub terenu.
  • Zmiany parametrów: kubatury, powierzchni zabudowy, wysokości, długości, szerokości i liczby kondygnacji.
  • Zmiany zamierzonego sposobu użytkowania obiektu budowlanego lub jego części.
  • Zmiany wymagające uzyskania specjalistycznych opinii, uzgodnień, pozwoleń i innych dokumentów.
  • Zapewnienia warunków niezbędnych do korzystania z tego obiektu przez osoby niepełnosprawne (dotyczy budynków użyteczności publicznej i budynków mieszkalnych wielorodzinnych).
Co zawiera projekt? Ile egzemplarzy projektu mam zmówić poprzez formularz dostępny na stronie?

Dokumentacja projektowa składa się z 4 jednakowych egzemplarzy, niezbędnych aby dopełnić wszystkich formalności przed budową. Jej zawartość szczegółowo opisaliśmy w zakładce CO ZAWIERA PROJEKT?

Czy mogę zamówić projekt telefonicznie? Jak mogę zamówić projekt?

Projekty dostępne na naszej stronie można zamówić telefonicznie (71 740 50 10) lub przez formularz zamówieniowy znajdujący przy każdym projekcie.

Czy w projekcie można zastąpić piec gazowy kotłem na paliwo stałe?

Zmiana systemu ogrzewania w danym projekcie, uwarunkowana jest kubaturą pomieszczenia gospodarczego w którym znajduje się piec. Zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem:

 „Kotły na paliwo stałe o mocy cieplnej nominalnej do 10 kW mogą być instalowane w budynkach, o których mowa w § 132 ust. 3, na poziomie ogrzewanych pomieszczeń, w pomieszczeniach niebędących pomieszczeniami mieszkalnymi:

1) o kubaturze wynikającej ze wskaźnika 4 m3/kW nominalnej mocy cieplnej kotła, lecz nie mniej niż 30 m3,

2) spełniających wymagania dotyczące wentylacji, o których mowa w § 150 ust. 9,

3) posiadających przewody kominowe określone w § 140 ust. 1 i 2 oraz § 145 ust. 1, 4) zapewniających dopływ powietrza do spalania w ilości co najmniej 10 m3/h na 1 kW nominalnej mocy cieplnej kotła - odpowiadających wymaganiom określonym w Polskiej Normie dotyczącej kotłowni wbudowanych na paliwo stałe. (Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie § 136. Pkt 2a)"

Jaki jest czas oczekiwania na projekt?

Standardowy okres oczekiwania w przypadku większości naszych projektów wynosi do 3 dni. Aby upewnić się jaki jest czas oczekiwania na wybrany przez Ciebie projekt, sprawdź na stronie projektu.

logo

Dane kontaktowe

telefon: 71 740 50 10
email: biuro@slonecznedomy.pl

GODZINY OTWARCIA
poniedziałek - piątek: 08:00 - 17:00

PinterestFacebookTwitter
Zapisz się do newslettera
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij